ULUSLARARASI ZAANATTAN SANATA KONGRE VE JÜRİLİ KARMA SERGİSİ 2021

 

Poster Bildiri Hazırlama Rehberi

 

·         En altta linkte verilen poster şablonu indirilip üzerinde poster hazırlanacaktır.

·     Poster Power Point programında hazırlanıp çıktı alınırken Dosya Farklı Kaydet butonundan PDF formatına dönüştürülüp boyutu genişlik 60 yükseklik 84 cm olacak şekilde çıktı alınacaktır. Çıktı alınmış posterler Ürün /Eser Gönderim Adresine kargo ücreti gönderici tarafından ödenmiş olarak gönderilecektir. Kargo ile gönderilmeyen posterler en geç 30 Kasım 2021 tarihinde elden teslim edilecektir. Kargoda yaşanan gecikmelerden yaşanan sorumluluk göndericiye aittir.

·         Posterde çalışma başlığı 32 punto Arial Karakterinde ve koyu (bold) olarak yazılacaktır. (Poster adının iki satırı geçmemesine özen gösteriniz).

·         Yazar ad(lar)ı 24 punto Arial Karakterinde ve koyu (bold) olarak yazılmalıdır.

·         Yazar adres(ler)i ve mailleri ismin altında 24 punto Arial karakterinde ve koyu (bold) olarak yazılacaktır.

·         Metin bölüm başlıkları 28 punto Arial Karakterinde ve hepsi büyük harf koyu (bold) olarak yazılacaktır.

·         Alt Başlıklar metin 24 punto Arial Karakterinde ilk harfleri büyük harf koyu (bold) olarak yazılacaktır.

·         Metinler Arial 24 punto yazılmalıdır.

·        Posterlerde Özet, Giriş ve Sonuç bölümü kesinlikle olmalı en fazla 4 bölümü geçmeyecek şekilde oluşmalı ve en sonda daha küçük karakterlerle kaynaklar dizin halinde APA standardına uygun verilmelidir.  

·       Tablo, Resim ve Şekillerin genişlikleri 18 cm’ yi geçmemelidir. Tablo, şekil ve resim başlıkları Arial 22 punto ve koyu (bold) olarak yazılacaktır.

·      Poster hazırlamada renk sınırlaması olmayıp, görselliği arttırıcı renkli şekil ve fotoğrafların kullanılmasına ağırlık verilmelidir. Şekillerde karakterlerin kolaylıkla okunabilmeleri için uygun boyutta karakterler kullanılmalı ve tüm şekillerde aynı karakterler tercih edilmelidir. Şekiller, uzaktan kolay görülebilecek boyutlarda verilmelidir.

·   Metin içinde kaynak gösterimi, kaynakça, şekil ve tabloların belirtilmesini de içeren biçimsel niteliklerde APA stilinin benimsenmesi gerekmektedir.

·         Özet Bölümü 300 kelimeyi geçmemeli ve en az üç anahtar kelime verilmelidir.

Poster Sunum Kuralları

 

·         Posterler, Düzenleme Kurulu tarafından belirlenecek numaralanmış/ isimlendirilmiş panolara asılacaktır.

·         Posterlerin panolara takılması konusunda poster sahiplerine görevli öğrenciler tarafından yardımcı olunacaktır.

 

·   Poster sahipleri, programda belirtilen süre ve saatlerde posterlerinin başında bulunacaklar ve çalışmaları konusunda bilgi vereceklerdir. Posteri sunacak kişinin altı çizili olması gerekmektedir. 

 

       Poster Şablonunu indirmek için Linke Tıklayınız. 


Oluşturma: 23 Eylül 2021