ULUSLARARASI ZANAATTAN SANATA KONGRE VE JÜRİLİ KARMA SERGİSİ

2021

(14 Aralık– 16 Aralık 2021)

KONGRE KATILIM ŞARTNAMESİ

BAŞVURU ŞARTLARI

·         Kongreye zanaat, sanat ve tasarım kapsamında;  Mühendislik,  Güzel Sanatlar,  Eğitim Bilimleri,  Sosyal Bilimler,  İletişim, Mimarlık ve Tasarım,  İnovatif Tasarım ve Üretim konu başlıklarında bildiriler kabul edilecektir. Bu konu başlıklarında çalışması olan akademisyenler, sanatçılar, zanaatkârlar, lisansüstü, lisans ve ön lisans öğrencileri bildirilerini gönderebilirler.

·         Kongreye özet bildiri, tam metin bildiri, poster sunum ile katılım sağlanabilir.

·         Kongreye özet bildiri şablona uygun olarak en geç 01 Aralık 2021 tarihi saat: 17:00’a kadar, tam metin bildiri eğer özetiniz hakem kontrolü ve kabulü almış ise 06 Aralık 2021 tarihi saat: 17:00’a kadar , poster sunum başvurusu için örnek şablona uygun hazırlanmış çalışma en geç 01 Aralık 2021 tarihi saat 17:00’ kadar  ifata@usak.edu.tr adresine gönderilmelidir.

·         Kongreye poster sunum ile katılacak olan katılımcıların poster çalışmalarının çıktısını kendileri alıp göndermeli ve gönderim ücretlerini kendileri karşılamalıdır. Kargo gecikmeleri katılımcının kendi sorumluluğundadır.

·         Kongreye katılacak katılımcıların ulaşım, konaklama ve öğle yemeği katılımcılar tarafından sağlanacaktır.

·         Kongrede bildiri sunum seçenekleri online ve yüzyüze hibrit şeklinde olup isteyen katılımcılar online sunum yapabilecekler ve seçim katılımcının kendisine ait olacaktır. Online sunum yapmak isteyen katılımcılar web sitesinde duyurulacak sistem ile online bağlantı sağlayarak soru ve cevap kısmına online katılım sağlamalıdır.

·         Kongreye özet, tam metin veya poster katılım için gönderilen bildiriler kesin sunulacak ifadesi içermez. Her bildiri ve poster çift ve kör hakem kontrolünden geçirilecek hakem uygunluğu olmayan bildiriler sunulamayacaktır.  Bilim kurulu tarafından değerlendirilen ön başvurulardan katılmaya hak kazanan bildiri sahiplerine mail ile bilgi verilecektir.

·         Kongreye bildiri gönderildikten sonra hakem incelemesinden geçen ve sunuma hak kazanan bildiriler ile ilgili hem etkinlik web sayfasında hem de gönderilen mail adresine geri dönüş yapılacaktır. Kongreyle ilgili tüm yazışmalar ifata@usak.edu.tr adresine e-posta yolu ile yapılacaktır.

·         Bildiri sunmaya uygun bulunan katılımcılar ücretlerini yatırdıktan sonra dekont bilgilerini ve kongre kayıt formunu doldurup bildirilerini yolladıkları ifata@usak.edu.tr mail adresine mail atarak bildirmelidirler.

·         Her katılımcı en fazla iki bildiri ile kongreye katılabilir. Kongre katılım ücreti her bir bildiri için ayrı yatırılmalıdır. İki bildiri ile kongreye katılanlar birinci bildiri için bildiri katılım bedelinin %100'ünü ikinci bildiri için bildiri katılım bedelinin %50'sini ödemelidirler.

·         Katılımcılara E-ıSBN nolu Tam Metin veya Özet bildiri e-Kitabı ve Katılım Belgesi takdim edilecektir.

·         Kongre kayıt ücretlerine, kongreye katılım, basılı materyaller (yaka kartı, katılımcı sertifikası, tükenmez kalem, bez çanta ) ve açılış kokteyli dâhildir.

·         Kongre katılım bedeli Öğrenci ve Yüksek Lisans için 100 TL, Akademisyen, Doktora öğrencileri, Sanatçı ve Zanaatkâr ve tasarımcılar için 150 TL’dir. Poster katılım bedeli 100 TL’dir.

·         Son başvuru 01 Aralık 2021 tarihine kadar yapılabilir.

                     Kongre Şartnamesini indirmek için tıklayınız.  

 


Oluşturma: 31 Ağustos 2021