ULUSLARARASI ZANAATTAN SANATA KONGRE VE JÜRİLİ KARMA SERGİSİ 2021

(14 Aralık– 16 Aralık 2021)

SERGİ KATILIM ŞARTNAMESİ

BAŞVURU ŞARTLARI

·         Sergiye metal, tekstil ve moda tasarım, seramik, deri, ahşap, grafik tasarım, geleneksel el sanatları, plastik sanatlar, cam, keçe, inovatif tasarımlar, endüstriyel tasarımlar ve fotoğraf alanında eser/ürünü olan akademisyenler, sanatçılar, zanaatkârlar, lisansüstü, lisans ve ön lisans öğrencileri başvurabilir. Eser/ürün ebatları uzun kenarları 120 cm’den, ağırlığı ise 25 kg’dan fazla olmamalıdır.  Eser/ürünlerin arka bölümlerinde katılımcının adı-soyadı yazılmış olmalıdır.

·         Endüstriyel tasarım alanlarında özel amaçla yapılmış (bir araba, uçak, bina vb. gibi üzerine monte edilmiş) ürünler için 50*70 cm fotoblok üzerine baskı yapılmış grafik tasarımı ve fotoğraf ürünler kabul edilecektir.

·         Fotoğraf alanında eserler ile katılacak katılımcıların kendi eserlerini 50*70 cm fotoblok üzerine baskı yapılmış halini sergi eser/ürün adresine kargoyla göndermeleri gerekmektedir. Tüm baskı ve kargo ücretleri katılımcıya aittir kargodaki gecikmeler katılımcının kendisine aittir.

·         Katılımcı eserlerinin özgün olduğunu beyan ve taahhüt etmek durumundadır. Bu konuda çıkacak bir anlaşmazlık ve tereddüt durumunda tüm sorumluluk eser/ürün sahibine aittir.

·         Sergiye kabul edilen eserlerin daha önce sergilenmemiş olması gerekmektedir.

·          Sergiye eser gönderecek katılımcıların eser bilgi formunda gönderdiği ve seçici kurul tarafından kabul edilen eserlerle katılım imkânı bulunmaktadır. Seçici Kurul tarafından sergilenmeye hak kazanmayan eser/ürünler sergilenmeyecektir.

·         Serginin tanıtımı, duyurusu ve yayımı amacıyla eser görsellerini telif ödemeden, isim ve eser bilgilerini vererek sergide görevli kişiler muhtelif basın ve yayın organlarında kullanabilir.

·         Ön eleme için başvurular zanaattansanata@usak.edu.tr  adresine e-posta yolu ile yapılacaktır. Ön eleme başvurusunun geçerli olabilmesi için; son başvuru tarihine kadar eser bilgi formunun çıktısının imzalanmış ve taranmış hali ile en az 300 dpi’den küçük olmayacak şekilde kaydedilmiş eser görseli maile eklenerek başvuru yapılmalıdır.

·         Seçici kurul tarafından değerlendirilen ön başvurulardan katılmaya hak kazanan eser sahiplerine mail ile bilgi verilecektir.

·         Katılmaya hak kazanan katılımcılar ücretlerini yatırdıktan sonra dekont bilgilerini ve ürünlerini yolladıkları kargo bilgilerini zanaattansanata@usak.edu.tr  adresine mail atarak bildirmelidirler.

·         Katılımcılar, eserlerini kolay taşınabilir, kurulumu ayarlanmış ve sergilenmeye hazır olarak (asma sistemleri vs.) göndermeli veya teslim etmelidirler.

·         Eser gönderimi esnasında yaşanan olumsuzluklardan eser sahibinin kendisi sorumludur. Katılımcılar eserlerini hasar görmeyecek şekilde belirtilen adrese iletmelidir. Belirtilen tarihten sonra ulaşan veya sergilenecek durumda olmayan (kargoda hasar gören) eserler sergilenmeyecektir.

·         Yurt dışından yapılan başvurularda sanatçılar; çalışmalarını ürün teslim süresi içinde belirtilen adrese ulaşması konusunda tüm sorumluluğu kabul edecekler ya da Foto blok baskı şeklinde gönderebileceklerdir. (Fotoblok Baskı; Kartondan daha kalın içi sıkıştırılmış, süngerimsi bir kâğıt çeşididir. Kalınlığı 5mm olup, plaka ölçüsü 156*305 mm’dir). Belirtilen son teslim süresine kadar eserin elimize ulaşması konusunda tüm sorumluluk sanatçının kendisine aittir. Zamanında ulaşmayan, kargoda hasar gören,  kaybolan eserlerin sorumluluğu katılımcının kendisine aittir. 

·         Her Katılımcı en fazla iki eserle/ürünle sergiye katılabilir. Sergi katılım ücreti her bir eser/ürün için ayrı yatırılmalıdır. İki eserle sergiye katılanlar birinci eser için sergi katılım bedelinin %100'ünü ikinci eser/ürün için sergi katılım bedelinin %50'sini ödemelidirler. 

·         Seçici Kurul değerlendirmesi sonucunda sergilenmeye değer bulunan eserler/ürünler sergilenmeye hazır şekilde, sergi mekânına elden veya kargo yoluyla teslim edilecektir. Son teslim tarihine kadar elimize ulaşmayan eserler/ürünler sergiye katılamaz ve katılımcı hak talep edemez.

·         Katılımcılara Sergi Katalog ve Katılım Belgesi takdim edilecektir.

·         Eserler/ürünler en geç 06 Aralık 2021 tarihinde elden veya kargo yolu ile Alıcı: Süleyman Anıl YÜCESOY adına  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Bir Eylül Kampüsü; Uşak Üniversitesi, (Cep No:05364142147) veya Alıcı: Esra SUNERLİ TOPAN adına Deri, Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi,  Bir Eylül Kampüsü; Uşak Üniversitesi, (Cep No: 05354591417) adreslerinden birine gönderici tarafından kargo ücreti ödenmiş şekilde adrese teslim gönderilmelidir.

·         Sergi katılımcı ve eser/ürün bilgi formunda yer alan eserlerin/ürünlerin geri gönderileceği adresler güncel olmalıdır. Adresin bulunmaması sonradan yapılan adres değişiklikleri ile ilgili iade işlemleri masrafları ve eserlerin/ürünlerin iade aşamasında kaybolmasından katılımcı sorumludur.

·         Her türlü (eser/ürün gönderim, iade, belge vb.) kargo masrafları katılımcıya aittir.

·         Ulaşım, konaklama ve öğle yemeği katılımcılar tarafından sağlanacaktır.

·         Sergi kayıt ücretlerine, sergiye katılım, basılı materyaller (yaka kartı, katılımcı sertifikası, tükenmez kalem, bez çanta ve katalog) ve açılış kokteyli dâhildir.

·         Sergi katılım bedeli Öğrenci ve Yüksek Lisans için 100 TL, Akademisyen, Doktora öğrencileri, Sanatçı ve Zanaatkâr ve tasarımcılar için 150 TL’dir. Workshop için iletişime geçiniz ve ücreti 1000 TL’dir.

·         Sergiye son eser/ürün başvuru gönderme süresi 01 Aralık 2021 günü saat:17:00'a kadardır. 

Sergi Katılım Şartnamesini Linke Tıklayarak İndirebilirsiniz...


Oluşturma: 24 Temmuz 2019