1. ULUSLARARASI ZANAATTEN SANATA KARMA SERGİSİ

(20 Kasım – 23 Kasım 2019)

KATILIM ŞARTNAMESİ

BAŞVURU ŞARTLARI

·      Sergi 18 (onsekiz) yaşını doldurmuş katılımcılara açıktır.

 

·      Sergiye metal, tekstil, seramik, deri, ahşap ve grafik tasarım alanında ürünü olan akademisyenler, doktora öğrencileri, sanatçılar ve zanaatkârlar başvurabilir.

 

·      Sergiye metal, tekstil, seramik, deri, ahşap ve grafik tasarım alanında ürünü olan yüksek lisans, lisans ve ön lisans öğrencileri başvurabilir.

 

·      Sergi için metal, tekstil, seramik, deri, ahşap ürünler ile çıktı veya baskı yapılmış grafik tasarımı ürünler kabul edilecektir.

 

·      Katılımcı eserlerinin özgün olduğunu beyan ve taahhüt etmek durumundadır. Bu konuda çıkacak bir anlaşmazlık ve tereddüt durumunda tüm sorumluluk akademisyen, sanatçı, zanaatkâr ve öğrencinin kendisine aittir.

 

·      Sergiye kabul edilen eserlerin daha önce sergilenmemiş olması gerekmektedir.

 

·      Sergiye gönderilecek ürünler aşağıdaki boyutları geçmemelidir.

 

·      Ürün Malzemesi

·      Ürün Boyu (mm)

·      Ürün Genişliği (mm)

·      Ürün Derinliği (mm)

·      Ürün Ağırlığı (gr)

·      Metal

·      1000

·      500

·      500

·      25000

·      Tekstil / Giyim

·      1500

·      1000

·      500

·      2500

·      Seramik

·      1 METREKARE

·      5000

·      Deri

·      1500

·      1000

·      500

·      2500

·      Ahşap   

·      1000

·      1000

·      500

·      2500

·      Grafik Tasarım

·      *Foto Blok veya tuvale çerçeveli olabilir.

·      500

·      700

·      150

·      2500

 

·      Sergiye eser gönderecek katılımcıların sergi katılımcı ve eser bilgi formunda gönderdiği ve seçici kurul tarafından kabul edilen eserlerle katılım imkânı bulunmaktadır. Seçici Kurul tarafından sergilenmeye hak kazanmayan eserler sergide yer alamaz.

 

·      Serginin tanıtımı, duyurusu ve yayımı amacıyla eser görsellerini telif ödemeden, isim ve eser bilgilerini vererek sergide görevli kişiler muhtelif basın ve yayın organlarında kullanabilir.

 

 

·      Ön eleme için başvurular  zanaattansanata@usak.edu.tr adresine eposta yolu ile yapılacaktır. Ön eleme başvurusunun geçerli olabilmesi için; son başvuru tarihine kadar Sergi katılımcı ve eser bilgi formunun çıktısının imzalanmış ve taranmış hali ile en az 300 dpi’den küçük olmayacak şekilde kaydedilmiş eser görseli maile eklenerek başvuru yapılmalıdır.

 

·      Seçici kurul tarafından değerlendirilen ön başvurulardan katılmaya hak kazanan eser sahiplerine mail ile bilgi verilecektir.

 

 

·      Katılmaya hak kazanan katılımcılar ücretlerini yatırdıktan sonra dekont bilgilerini ve ürünlerini yolladıkları kargo bilgilerini zanaattansanata@usak.edu.tr adresine mail atarak bildirmelidirler.

 

·      Katılımcılar, eserlerini kolay taşınabilir, kurulumu ayarlanmış ve sergilenmeye hazır olarak (asma sistemleri vs.) göndermeli veya teslim etmelidirler.

 

·      Eser gönderimi esnasında yaşanan olumsuzluklardan eser sahibinin kendisi sorumludur. Katılımcılar eserlerini hasar görmeyecek şekilde belirtilen adrese iletmelidir. Belirtilen tarihten sonra ulaşan ve sergilenecek durumda olmayan (kargoda hasar gören) eserler sergilenmeyecektir.

 

 

·      Yurt dışından yapılan başvurularda sanatçılar; çalışmalarını ürün teslim süresi içinde belirtilen adrese ulaşması konusunda tüm sorumluluğu kabul edecekler ya da Foto blok baskı şeklinde gönderebileceklerdir. (Fotoblok Baskı; Kartondan daha kalın içi sıkıştırılmış, süngerimsi bir kağıt çeşididir. Kalınlığı 5mm olup, plaka ölçüsü 156*305 mm’dir). Belirtilen son teslim süresine kadar eserin elimize ulaşması konusunda tüm sorumluluk sanatçının kendisine aittir. Ulaşmayan kargoda hasar gören, bozulan, kaybolan eserlerin sorumluluğu akademisyen, sanatçı, zanaatkar ve öğrencinin kendisine aittir. 

 

·      Her Katılımcı en fazla iki eserle sergiye katılabilir. Sergi katılım ücreti her bir eser için ayrı yatırılmalıdır. İki eserle sergiye katılanlar birinci eser için sergi katılım bedelinin %100'ünü ikinci eser için sergi katılım bedelinin %50'sini ödemelidirler.

·      Seçici Kurul değerlendirmesi sonucunda sergilenmeye değer bulunan eserler sergilenmeye hazır şekilde, sergi mekânına elden veya kargo yoluyla teslim edilecektir. Son teslim tarihine kadar elimize ulaşmayan ürünler sergiye katılamaz ve katılımcı hak talep edemez.

 

·      Katılımcılara Sergi Katalog ve Katılım Belgesi takdim edilecektir.

 

 

·      Eserler en geç 11 Kasım 2019 tarihinde elden veya kargo yolu ile Alıcı: Önder YEŞİL adına Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Bir Eylül Kampüsü; Uşak Üniversitesi veya Alıcı: Mehmet Can ÜZÜM adına Uşak Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bir Eylül Kampüsü; Uşak Üniversitesi adresinde olmalıdır.

 

·      Sergi katılımcı ve eser bilgi formunda yer alan eserlerin geri gönderileceği adresler güncel olmalıdır. Adresin bulunmaması sonradan yapılan adres değişiklikleri ile ilgili iade işlemleri masrafları ve eserlerin iade aşamasında kaybolmasından katılımcı sorumludur.

 

 

·      Her türlü (eser gönderim, iade, belge vb.) kargo masrafları katılımcıya aittir.

 

·      Ulaşım, konaklama ve öğle yemeği katılımcılar tarafından sağlanacaktır.

 

·   Sergi kayıt ücretlerine, sergiye katılım, basılı materyaller (yaka kartı, katılımcı sertifikası, tükenmez kalem, bez çanta ve katalog) ve açılış kokteyli dahildir.

 

·    Sergi katılım bedeli Öğrenci için 100 TL, Akademisyen, Doktora öğrencileri, Sanatçı ve Zanaatkâr için 150 TL’dir.


Oluşturma: 24 Temmuz 2019